Ana Sayfa | İletişim | ENGLISH

TMT Serisi - ŞAFT TİPİ ANA ERGİTME TESİSİ

 

Uygun Sektörler   ALUMİNYUM   

TMT-2B Serisi Şaft Tipi Ana Ergitme Tesisi, tek fırın konstrüksiyonu içinde ayrı ergitme ve bekletme havuzları, ergitme havuzu üzerinde yer alan ergitme şaftı, şaft çıkışında yer alan baca damperi ve şaft kapısı düzeneği, mal yüklemek için asansör tesisi ve yükleme arabaları, tapalı mal alma tekniği, PLC kontrollü elektrik panosu ve asansör panolarından oluşur. Şaftta ergitme tekniği  ile yanma sonucu oluşan atık baca gazlarından maksimum seviyede istifade edilir. Bu sayede birim ergitme maliyeti çok düşürülmektedir. Beton refrakter havuz tasarımı itibariyle sürekli çalışan orta ve büyük ölçekli dökümhaneler için uygundur.

 

PLC kontrollü elektrik panosu ve operatör paneli ile tesis üzerindeki tüm hareketler ve değişimler anlık olarak yönetilebilir ve görüntülenebilir. Hem manual hem de otomatik çalışma imkanı ile en az personelle en çok işi yapma imkanı sağlar. Bekletme havuzundan yapılan gerçek ergiyik sıcaklığı kontrolü ile daima istenilen sıcaklıkta mal alınması mümkündür. Tapalı mal alma sistemi sayesinde fırını hareket ettirmeden bir tapa mekanizması üzerinden zahmetsizce ve emniyetli bir şekilde mal alınabilmektedir.

 

Cüruf tutmayan özel beton uygulaması, ergitme ve bekletme havuzları temizlik kapıları ve özel temizleme aletleri fırın operatörleri için kolay temizlik yapma imkanı verir. Hafta içi ve hafta sonu çalışma modları sayesinde çok az gaz sarfiyatı ile tesisi sürekli sıcak tutmak mümkünüdür.                

Ürün Broşürü

Ürün broşürünü indirmek için lütfen "TMT Serisi Ürün Broşürü" linkine tıklayınız.

Teknik Veriler

Talep edilen kapasiteye göre tasarım yapılmaktadır. Detaylı teknik bilgiler için lütfen Encotherm Teknik Ofisini   (+90 216 3134325) arayınız veya elektronik posta (info@encotherm.com) ile bilgi isteyiniz.

                           © Copyright 2007, Encotherm Endüstriyel Fırın Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi